ALTAX HYLOTOX Q

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 30,00 zł 30.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: C998-9197E

Opis

OPIS PRODUKTU

Owadobójczy preparat do drewna Hylotox Q do zabezpieczania drewna przed atakiem larw owadów - szkodników technicznych oraz do zwalczania larw w drewnie żerujących. Środek zwalcza oraz zabezpiecza przed najczęściej spotykanymi szkodnikami wtórnymi drewna, m.in.: kołatka (Anobium sp), spuszczela (Hylotrupes bajulus), borodzieja (Ergates faber), trzpiennika (Sirex sp), miazgowca (Lyctus sp) i innymi. Preparat jest dla owadów żerujących w drewnie silną trucizną. Niszczy żerujące larwy poprzez bezpośrednie oddziaływanie substancji czynnej - permetryny - na ich układ pokarmowy.

DLACZEGO HYLOTOX Q TO DOBRY WYBÓR

  • bardzo głęboko penetruje drewno, docierając do żerujących w drewnie owadów,
  • zwalcza owady i trwale zabezpiecza drewno przed ich ponowną inwazją,
  • jako preparat rozpuszczalnikowy, użyty do zwalczania owadów w starym drewnie nie powoduje jego pękania,
  • nie tworzy powłoki i nie zmienia koloru drewna,
  • użyty zgodnie z zaleceniami producenta jest produktem bezpiecznym.

 

ZASTOSOWANIE

Bezbarwny preparat Hylotox Q przeznaczony jest do zwalczania (wydajność: ok. 16 m2) i zabezpieczania (wydajność: ok. 50 m2) przed owadami - szkodnikami technicznymi drewna. Stosować na drewnie w 1 i 2 klasie zagrożenia (drewno nie narażone na opady i długotrwałe zawilgocenie).

SPOSÓB UŻYCIA

Hylotox Q to produkt gotowy do użycia - nie rozcieńczać. W celu zniszczenia owadów preparat nanosić pędzlem na powierzchnię zarażonego drewna lub strzykawką bezpośrednio w otwory żerowania larw. Po tym zabiegu, jeżeli to możliwe, można drewniane elementy owinąć na kilka dni folią malarską, aby zmaksymalizować proces penetracji (szacowane zużycie: ok. 300 ml/1 m2. Jeżeli drewno jest pokryte lakierem lub inną nierozpuszczalną powłoką można:

  • wstrzykiwać preparat bezpośrednio w otwory żerowania owadów,
  • nawiercać drewno cienkim, długim wiertłem i w nawiercone otwory wstrzykiwać produkt,
  • zedrzeć powłokę i stosować metody, jak dla drewna surowego.

W celu zabezpieczenia drewna przed owadami preparat nanosimy poprzez 1-krotne, obfite smarowanie pędzlem (szacowane zużycie: ok. 150 ml/1 m2). W trakcie oraz po zastosowaniu preparatu wewnątrz pomieszczenia należy je intensywnie wietrzyć aż do zaniku zapachu. Dopiero wówczas pomieszczenie można oddać do eksploatacji.

 

Uwaga! Preparatu nie należy rozpylać.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl